2 ZŁOTE MEDALE JUDOKÓW

Wspaniale zainaugurowali nowy sezon startowy młodzi judocy z Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Ippon” MDK Kutno.
Pięcioosobowa ekipa wywalczyła 3 medale, w tym aż 2 złote, w Międzywojewódzkim Turnieju Dzieci i Młodzików, rozegranym w ub. sobotę w hali Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie k/Warszawy.

Obydwa najcenniejsze medale wywalczyły dziewczęta: Iga Kołaczyńska i Alicja Wojtczak – pierwsza z nich, startująca, w kategorii do 44 kg, bez najmniejszych problemów pokonała swoje rywalki przed czasem, potwierdzając wysoką formę z jesieni ubiegłego roku, kiedy to w sześciu kolejnych turniejach, aż pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, a raz tylko zajmując miejsce drugie. Równie efektownie wygrane przez ippon były udziałem starszej o rok Ali Wojtczak, startującej w kategorii +45kg.
Trzeci medal dla naszych barw, tym razem brązowy, wywalczył startujący w kategorii -46kg Dawid Ziółkowski.
Wysokie V Miejsce zajął w kategorii -39 kg Damian Bronikowski, który w w swej ostatniej walce o III miejsce, po bardzo kontrowersyjnej decyzji arbitra, uległ przez dyskwalifikację czeskiemu judoce z Liberca.

Jeszcze kilkanaście sekund przed końcem walki Damian prowadził przez waza-ari, a jednocześnie obaj zawodnicy mieli na swym koncie po dwie kary ,,shido”, Decyzja sędziego tuż przed końcem kary shido, spowodowała jego dyskwalifikacje i utratę brązowego medalu. Wyniki naszych zawodników przedstawiają się następująco:

Iga Kołaczyńska (U-12 – 44kg) – I m.
Alicja Wojtczak (U-14 +46kg) – I m.
Dawid Ziółkowski (U-14 -46 kg) III m.
Damian Bronikowski (U-14 -39kg) V m.
Krzysztof Chróścik (U-12 -36kg) odpadł w eliminacjach.

Za dwa tygodnie, 25 lutego kolejnym sprawdzianem dla judoków z Kutna będzie start w dużym międzynarodowym turnieju, który rozegrany zostanie w hali przy ul. Obozowej w Warszawie.

Post Author: admin