Kikcboxing – Turniej Chamion’s Cup

W dniu 02.12.2017r. w Gdańsku odbył się XVIII Turniej Champion’s Cup. W imprezie udział wzięło 17 zawodników Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie i Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno. Impreza składała się z rywalizacji w kickboxingu w formułach: kick light( kadeci, juniorzy, seniorzy) oraz K1( juniorzy, seniorzy) oraz dla dzieci od 4 do 12 roku życia z pokonania toru przeszkód na czas z elementami technik kickboxingu.
W torze przeszkód na czas udział wzięli: Jakub Osmolak, Gabriela Sitek, Szymon Olesiński, Julia Żeberkiewicz,Natalia Frąc, Weronika Stępniak, Tobiasz Wesołowski, Piotr Szymczak, Aleksandra Szydłowska, Wiktoria Szydłowska, Oskar Ziębicki.

Wszyscy pokonali tor w dobrym czasie, ale 2 naszych zawodników z najlepszymi czasami w swojej grupie wiekowej zakwalifikowało się do grona 8 najlepszych w swoich grupach wiekowych promujących ich do walk na pałki z pianki.

Oskar Ziębicki zdobył I miejsce w grupie wiekowej 10-12 lat, a Szymon Olesiński w grupie 7-9 lat II miejsce! Ciekawostką jest to, że w każdej grupie wiekowej wystartowało blisko 50 zawodników powiedział trener Aleksander Grabowski.

Do walk w kickboxingu przystąpiło 7 kutnowskich zawodników. W wyniku rywalizacji zajęli następujące lokaty:

Jakub Kasica, senior, w K1, w kat. wagowej – 94kg – I miejsce,

Anna Justyńska, kadet starszy, w kick light, w kat. wagowej – 60 kg – I miejsce,

Nadia Czarnecka, kadet młodszy, w kick light, w kat. wagowej + 47 kg- I miejsce,

Zuzanna Winiecka, kadet młodszy, w kick light, w kat. wagowej -55 kg – II miejsce,

Jakub Piotrowicz, kadet młodszy, w kick light, w kat. wagowej – 52 kg – III miejsce,

Wiktor Gryglak, kadet młodszy, w kick light, w kat. wagowej – 52 kg – III miejsce,

Oskar Ziębicki, kadet młodszy, w kick light, w kat. wagowej – 32 kg – III miejsce.

Wszyscy stoczyli zacięte i dobre pojedynki.Ciekawostką jest wygrany finał Nadii Czarneckiej z zawodniczką z Niemiec. Cieszy fakt dobrego występu Jakuba Kasicy, który wygrał finał w K1 z kopnięciem kolanem w pełnym full kontakcie. Młodzi adepci też dzielnie spisali się na torze przeszkód, gdzie wykazali się super motoryką głównie, zwinnością i szybkością, ale też dobrymi podstawami kickboxingu dodał trener Aleksander Grabowski.

Post Author: admin