10 lat Klubu Alex Kutno

Mamy ogromną przyjemność i satysfakcję poinformowania Państwa o okrągłej 10 rocznicy powstania Klubu Sportowego: Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno. Klub powstał 15 marca 2010 roku. Pierwszymi założycielami Klubu byli: Aleksander Grabowski i Piotr Sala. Obecnie rolę prezesa Klubu pełni Aleksander Grabowski, a wiceprezesa Mariusz Konwerski. Kickboxing do Kutna zawitał już w 1990 roku za sprawą prekursora i pasjonaty tej dyscypliny sportowej, Dariusza Zajączkowskiego. Nastąpił wówczas bardzo dynamiczny rozwój tego sportu w Kutnie i całym regionie kutnowskim. W 1997r. za sprawą Aleksandra Grabowskiego, absolwenta wychowania fizycznego Uniwersytetu Łódzkiego, trenera boksu, zawodnika łódzkiej Gwardii Łódź, w Kutnie zaczęto uprawiać kickboxing nie tylko w celach rekreacyjnych, ale także z możliwością udziału w zawodach sportowych. W tym czasie reprezentanci Kutna byli zrzeszeni w łódzkim Faighter Łódź. W dniu 15 marca 2010 roku powstaje Klub Akademia Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno, zrzeszony w strukturach Polskiego Związku Kickboxingu w Warszawie. Główną ideą Klubu jest propagowanie kickboxingu w Kutnie i całym regionie kutnowskim.Wszyscy uczestnicy mogą trenować kickboxing w celach rekreacyjnych ( samoobrona, podniesienie sprawności psycho-ruchowej, czy też podniesienia kondycji) jak również mogą realizować się jako zawodnicy startujący w turniejach kickboxingu pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. Klub w swoich szeregach skupia dzieci poniżej 10 roku życia ( grupy dziecięce Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie, 5-10 lat), kadetów młodszych 10-13 lat, kadetów starszych 13-16 lat, juniorów 16- 19 lat, seniorów pow. 19 lat. Obecnie we wszystkich grupach w Klubie trenuje około 80 zawodników. Akademia Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno startuje w następujących formułach kickboxingu: pointfighting, light contact, full contact, kick light, low kick, K1. Zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych regularnie startują w: Mistrzostwach Polski, Akademickich Mistrzostwach Polski, Mundurowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata, Pucharach Świata, Pucharach Europy, Pucharach Polski, wielu imprezach rangi wojewódzkiej czy też regionalnych. Klub w dniu 23.11.2019r. był organizatorem I Turnieju o Puchar Starosty Kutnowskiego w Kickboxingu. W całym turnieju udział wzięło 80 zawodników. Do najbardziej wyróżniających się zawodników zdobywców czołowych lokat Mistrzostw: Polski, Europy, Świata czy Pucharów Świata i Europy zaliczyć można:Marcina Nowakowskiego, Mariusza Konwerskiego, Piotra Raciborskiego, Mateusza Borowieckiego, Krzysztofa Kaszubskiego, Jakuba Kasicę, Oskara Chojnackiego, Filipa Grabowskiego, Macieja Świecę, Aleksa Chojnackiego, Sylwię Raciborską, Małgorzatę Popławską, Zuzannę Winiecką, , Annę Justyńską, Nadię Czarnecką, Łukasza Winieckiego, Cezarego Miklasa, Karolinę Grabowską, Wiktora Gryglaka, Michała Wasiaka, Macieja Jagiełło, Łukasza Siemińskiego, Damiana Tybinkowskiego, Damiana Tomczaka,Magdalenę Kołodziejską, Łukasza Walichnowskiego, Damiana Gryszkiewicza, Artura Kolińskiego, Krystiana Byczkowskiego, Dominikę Kludzińską. Wielu zawodników Akademii tworzyło Kadrę Narodową Polski w Kickboxingu: Piotr Raciborski, Jakub Kasica, Sylwia Raciborska,Małgorzata Popławska, Aleks Chojnacki, Anna Justyńska, Wiktor Gryglak. Akademia Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno na bieżąco informuje wszystkie mass media (kutnowskie, wojewódzkie ) oraz opinię publiczną o swojej pracy wychowawczo-sportowej, a także wszystkich sukcesach sportowych. Klub ściśle współpracuje z: Polskim Związkiem Kickboxingu z siedzibą w Warszawie, Urzędem Miasta w Kutnie, Starostwem Powiatowym w Kutnie, kutnowskimi szkołami podstawowymi, a w szczególności S.P. nr 1 w Kutnie i S.P. nr 7 w Kutnie, Młodzieżowym Domem Kultury w Kutnie, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kutnie, Aquaparkiem w Kutnie oraz wszystkimi kutnowskimi Klubami sportowymi. Opiekę medyczną nad zawodnikami w Klubie sprawuje: lek. med. Krystyna Jarocka-Kuraszkiewicz, lek. med. Krzysztof Hopaluk. Klub Akademia Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno, zawodnicy oraz trenerzy – Aleksander Grabowski i Mariusz Konwerski za swoją pracę wychowawczo-trenerską zostawali wielokrotnie wyróżniani i nagradzani przez: Marszałka Województwa Łódzkiego, Władze Miasta Kutno, czasopismo Dziennik Łódzki oraz czasopismo Powiatowe Życie Kutna. Przed nami kolejne lata wyzwań oraz startów w kickboxingu na krajowych i zagranicznych arenach. Mam nadzieję, że naszymi osiągnięciami sportowymi dostarczymy naszym Drogim Kibicom wielu radości powiedział trener Aleksander Grabowski.