MEDALE JUDOKÓW W PŁOCKU I ZAKOPANEM

Pracowity okres mają za sobą młodzi judocy UK-u IPPON MDK Kutno.
W ostatnich dniach brali udział w trzech bardzo prestiżowych turniejach, tj. Międzynarodowym Pucharze Polski w Zakopanem, Mistrzostwach Polski Młodzików w Jastrzębiu Zdroju i Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Płocka.
W stolicy polskich Tatr startowało dwóch naszych zawodników: Miłosz Myszkowski i Damian Bronikowski zdobywając 2 medale – odpowiednio złoty i brązowy.
Miłosz stoczył cztery walki wygrywając wszystkie przed czasem. Najtrudniejszą przewagę miał z zawodnikiem TS Wisła Kraków – Janem Barwaczem, którego pokonał dopiero po 3 minutach dogrywki. Damian odniósł 3 zwycięstwa i poniósł jedną porażkę, co dało mu medal brązowy.
Znakomicie udział w Mistrzostwach Polski rozpoczął Miłosz, pokonując kolejno przez ippon: Jana Michalskiego (KS Judo Czechowice – Dziedzice), Filipa Czupila (GKS Czarni Bytom) i Jarosława Chrząszcza (MKS Juvenia Wrocław).Czwarty pojedynek z Mateuszem Grendysem(UKJ Millenium Rzeszów), decydował już o awansie do półfinału, czyli czwórki najlepszych zawodników w Polsce.Niestety, skandaliczna decyzja arbitrów, którzy przyznali Miłoszowi Karę za rzekomą pasywną postawę, mimo że wszyscy postronni obserwatorzy widzieli wyraźną przewagę naszego zawodnika nad mocno już wyczerpanym fizycznie przeciwnikiem. Na nic zdały się protesty trenera, decyzja została utrzymana, i w ten sposób nasz judoka stracił niemal pewny medal najważniejszej imprezy sezonu, plasując się ostatecznie na VII miejscu.
Silnie obsadzony turniej (ponad 40 klubów z kraju oraz ekipy z Gruzji, Litwy, Anglii, Włoch i Rumunii) odbył się w miniony weekend w Płocku.
Pierwszego dnia, tj. w sobotę, sześcioosobowa ekipa z Kutna, wywalczyła 3 brązowe medale. Szczególnie zacięte i wyrównane pojedynki stoczyli: Iga Kołaczyńska, która w ostatniej chwili, decydującej o medalu walce pokonała na punkty w dogrywce reprezentantkę Rumunii Alexandrę Stancu oraz Franek Pawłowski zwyciężając w pojedynku o III miejsce z Andreiem Chioveanu (Rumunia) przez trzymanie.
Trzeci brązowy medal wywalczył Kuba Osowski w kateg. do 55 kg. Drugiego dnia toczyły się pojedynki w ramach Międzynarodowego Festiwalu Judo Dzieci, w którym uczestniczyli najmłodsi adepci naszej dyscypliny.
Najlepiej spisał się Marcel Kozmana, który wygrał cztery walki przed czasem i wywalczył złoty medal w gr. wiekowej U-10.
Bardzo dobrze powalczył też Michał Kaczmarek, który po trzech zwycięstwach uległ swojemu rywalowi dopiero w finale,co dało mu drugie miejsce.
Ponadto na trzecim stopniu podium stanęli startujący w starszej grupie wiekowej U-12 Julian Ślepecki i Nikodem Wacławski

Post Author: admin