Złoto i brąz Kutnian w Pucharze Polski w Judo

W miniony weekend troje judoków kutnowskiego UKS IPPON MDK,wzięło udział
w najważniejszej imprezie pierwszego półrocza, jaką był Puchar Polski-Baltic Judo Cup.
Zawody rozegrane zostały w hali gdańskiej AWFiS w dn. 31.05.-02.06.2019r. W tej bardzo
prestiżowej imprezie,która zgromadziła całą czołówkę krajową, znakomicie zaprezentowali
się młodzi judocy z Kutna, zdobywając dwa medale i jedno miejsce punktowane.

Ubiegłoroczny sukces powtórzyła Ala Wojtczak, startująca w kategorii +63kg, ponownie
stając na najwyższym stopniu podium. Nasza zawodniczka już po 3 walkach, mogła cieszyć
się zdobycia złotego medalu, natomiast o wiele trudniejszą drogę na podium musiał pokonać
Miłosz Myszkowski(u-16), startujący w wadze do 60kg. Już w pierwszej rundzie trafił na srebrnego medalistę poprzedniego Pucharu Polski-Tomasza Apolinarskiego, którego po efektownym rzucie pokonał przed czasem. Niestety w drugiej rundzie, po wyrównanej walce uległ Janowi Jesiołowskiemu. W pierwszym pojedynku repasażowym pokonał przed czasem Mateusza Bławata z Torunia, a w kolejnym, również przed czasem, po efektownym rzucie Szymona Capłapa z klubu Gwardii Olsztyn. Ostatni, decydujący o brązowym medalu pojedynek był bardzo zacięty i emocjonujący. Rywalem Miłosza był reprezentujący Gwardię Wrocław Jakub Kolos. Skuteczny atak oceniony na waza-ari, dał naszemu zawodnikowi miejsce na podium, obok trzech najlepszych zawodników w kraju. Bliska podium była też Iga Kołaczyńska/ U-14 52 kg/ , którą medalu pozbawiła minimalna porażka w dogrywce / kara shido/, z Aleksandrą Krych Czarni Bytom. Ostatecznie Iga zajęła 5 miejsce.

Post Author: admin