10 medali judoków w Kutnie

Dużym sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończyły się XII Otwarte Mistrzostwa Kutna w Judo,które rozegrano w minioną sobotę w hali sportowej SP nr 6. Cieszący się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem turniej, zgromadził na starcie rekordową jak dotąd liczbę 180 zawodników z blisko 20 klubów, reprezentujących 3 województwa: mazowieckie, kujawsko-pomorskie oraz łódzkie.

Organizatorami zawodów były: Urząd Miasta Kutno oraz UKS IPPON MDK. Dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta oraz gościnności i pomocy dyrekcji i pracowników SP nr 6, a także wolontariuszy, turniej miał odpowiednią oprawę i atrakcyjne nagrody dla zawodników. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Przewodniczący Rady Miasta Mariusz Sikora, który podkreślił bardzo dużą frekwencję i coraz większe zainteresowanie kutnowską imprezą oraz duży wkład pracy organizatorów. Oprócz organizatorów na wysokości zadania stanęli także młodzi zawodnicy UKS IPPON MDK Kutno, którzy wywalczyli aż 10 medali w 3 kategoriach wiekowych. Najcenniejsze, złote, padły łupem Michała Kaczmarka, Kuby Osowskiego oraz Krzysztofa Chróścika. Na szczególne słowa pochwały zasłużył najmłodszy z wymienionej trójki, tj. Michał, który mimo stosunkowo krótkiego stażu treningowego, walczył bez kompleksów, odnosząc 4 efektowne zwycięstwa, w tym 3 przed czasem. Ogólny bilans startu Kutnian to: 3 medale złote,5 srebrnych, 2 brązowe, a także 3 miejsca punktowane.Medale złote:Kaczmarek Michał,Osowski Jakub i Chróścik Krzysztof.
Medale srebrne: Kozmana Marcel,Helman Franciszek, Kołaczyńska Iga, Wojtczak Alicja, Ziółkowski Dawid.
Medale brązowe: Guzowska Izabela,Bronikowski Damian.
Ponadto 4 miejsce zajął Filip Guliński, a 5 Bartosz Jędrzejczak i Nikodem Wacławski.

Dzień później, w hali przy ulicy Siennickiej w Warszawie, odbyły się silnie obsadzone Mistrzostwa Regionu II Młodzików U16, w których rywalizowali najlepsi zawodnicy z 4 województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i łódzkiego.Dobrze zaprezentował się Miłosz Myszkowski z UKS IPPON MDK Kutno, który w kat. 60kg wywalczył 3 miejsce, czym potwierdził przynależność do czołówki najlepszych zawodników w swojej grupie wiekowej.

W najbliższych tygodniach nasi judocy będą reprezentować Kutno na turniejach w Łodzi, Gdyni i Płocku.Życzymy powodzenia i czekamy na kolejne sukcesy.

Post Author: admin