Lena Klembalska z MDK finalistką przeglądu „Nutka Poliglotka”

W dniach 24-25 listopada w Warszawie odbył się XV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” 2018, organizowany przez Wawerskie Centrum Kultury, filię Radość. Celem konkursu jest promocja europejskiej kultury, a w szczególności jej narodowych języków.

Uczestnicy byli podzieleni na następujące kategorie wiekowe: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16-20 lat, 21 i więcej oraz zespoły.

Oddzielnie oceniano wykonawców śpiewający po angielsku i osobno wokalistów wykonujących piosenki w innych językach.

W kategorii 7-9 lat (język angielski) II miejsce zdobyła Lena Klembalska z sekcji wokalnej MDK Kutno. W dniu 25 listopada Lenka wystąpiła w Koncercie Laureatów, podczas którego zaśpiewała utwór “Beauty and the Beast”.