Złoto judoków MDK na Grand Prix w Łodzi

W minioną sobotę w hali sportowej MOSiR przy ul. Małachowskiego w Łodzi, rozegrany został silnie obsadzony międzynarodowy turniej Grand Prix Łodzi.
Na 8 matach rywalizowali młodzi judocy z Warszawy, Opola, Bytomia, Sosnowca, Białegostoku, Elbląga, Wolbromia, Gdańska, Bydgoszczy, Mysłowic, Konina, Piaseczna, Lublina, Wrocławia, Jasła, Sochaczewa, Kutna i Łodzi.
Ponadto w zawodach wzięły udział kluby z Białorusi, Austrii, Armenii i Ukrainy.
Ośmioosobowa ekipa UKS ,,IPPON” MDK Kutno wywalczyła 3 medale – w tym 2 złote oraz trzy miejsca punktowane. Dużym sukcesem jest wywalczenie przez naszych zawodników II miejsca w drużynowej klasyfikacji klubów.
Dobrą formę potwierdzili Iga Kołaczyńska (-41 kg )i Hubert Pisera (-46 kg), którzy podobne jak tydzień temu w Kowali k/Radomia, tak i w sobotę, stanęli na najwyższym stopniu podium.
W bardzo silnie obsadzonej kategorii wagowej do 50 kg walczył Miłosz Myszkowski, który po porażce z reprezentującym Ukrainę Olegiem Bandykiem pokonał trzech rywali w repasażach. W pojedynku o brązowy medal wygrał wysoko na punkty z Bartoszem Kondratowiczem z Wrocławia.
Miejsca punktowane wywalczyli ponadto: Filip Guliński (V miejsce) oraz Franek Pawłowski i Dawid Ziółkowski (VII miejsca). Skład zespołu, który uplasował się na II miejscu w klasyfikacji drużynowej uzupełnił Damian Bronikowski i Jakub Kacalak.

Na zdjęciu z lewej trener Maciej Kisieliński z pucharem za II miejsce w klasyfikacji drużynowej klubów. Obok wręczający nagrody Roman Gontiuk z Ukrainy, dwukrotny medalista olimpijski (srebro – Ateny 2004 r. i brąz – Pekin 2008 r.)

Post Author: admin