ROZŚPIEWANY KWIECIEŃ CZYLI CO SŁYCHAĆ U NASZYCH WOKALISTÓW Z MDK KUTNO

Kwiecień, choć już za nami, obfitował w kolejne festiwale i kolejne sukcesy podopiecznych sekcji wokalnej MDK Kutno.

Na początku kwietnia w Bydgoszczy, odbył się VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Europejskiej „Gwiazdy nad Brdą” gdzie, poza wywalczonym 3 miejscem oraz nominacją do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Bez Granic „GOLDEN VOICE”, Antoni Marzec z MDK otrzymał jeszcze jedną nagrodę – możliwość wzięcia udziału w nagraniu teledysku do festiwalowej piosenki. Utworu „Nie mów do widzenia” można posłuchać pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=mTWzZDuv4cU

Z kolei w ciepłe, piątkowe popołudnie, 20 kwietnia, w Stemplewie odbył się XXVI Hufcowy Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej. Tegoroczny konkurs, z okazji 100 – lecia Niepodległości, odbywał się pod hasłem “Piosenka o Polsce”. W wydarzeniu udział wzięli harcerze i uczniowie z regionu Uniejowa, Poddębic, Świnic, Stemplewa i innych miejscowości.
Kacper Kita z kutnowskiego MDK zaśpiewał, przy akompaniamencie gitary, nastrojową, turystyczną balladę “We wtorek po sezonie” i za to wykonanie zdobył I nagrodę w kategorii solistów młodszych.

Naszym artystom jak zwykle gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

Post Author: admin