Podsumowanie XX edycji konkursu plastycznego “Świat w kolorach”

28 listopada, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, odbyło się podsumowanie XX edycji konkursu plastycznego ,,Świat w kolorach”, którego motywem przewodnim były tym razem „Różne oblicza jesieni”. Konkurs po raz kolejny odbył się pod honorowym patronatem starosty kutnowskiego, a nagrody i wyróżnienia podczas uroczystości wręczali dyrektor MDK Jacek Gałka dyrektor biblioteki Magdalena Konczarek oraz dyrektor […]

Pluszowe Misie na Balu u Pani Jesieni

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka wszystkich dzieci, najlepszy przyjaciel i powiernik największych tajemnic, niezastąpiony podczas zasypiania – PLUSZOWY MIŚ.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na Pluszowe Misie nie przemija od lat. Duże, małe, kudłate, puchate, kolorowe i mięciutkie Pluszowe Misie w miniony piątek przybyły wraz ze swoimi małymi właścicielami do Artystycznej Akademii Dziecięcej „eMDeKuś” na uroczystość „Pluszowe Misie na Balu u Pani Jesieni”.
Panie Renata Florczak i Elżbieta Czaja rozpoczęły od powitania gości, których następnie zaprosiły do wspólnej zabawy przy muzyce, tańcu i śpiewie. Był także konkurs pt. „Ciekawostki o misiach”, „Zgaduj-zgadule” – czyli zagadki o sławnych misiach oraz „Aerobik z misiami”. Następnie dzieci obejrzały scenkę teatralną pt. „Lekarstwo dla misia” – w wykonaniu swoich wychowawczyń.
Na zakończenie dzieci własnoręcznie wykonały upominki dla swoich misiów, złożyły im życzenia, odśpiewały „Sto lat…” i wzniosły toast napojem przygotowanym z pysznego… miodku.

Czytaj więcej o Pluszowe Misie na Balu u Pani Jesieni

Protokół XX Edycji Konkursu Plastycznego “Świat w kolorach”

PROTOKÓŁ Z ROZSTRZYGNIĘCIA XX EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „Świat w Kolorach” pn ”Różne oblicza jesieni.” przeprowadzonego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie przy współudziale Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Kutnie Jury w składzie: Anna Dębska – plastyk, kierownik świetlicy w SP nr 1 w Kutnie – przewodnicząca Dorota Modlińska – plastyk, pracownik […]

Sukces na Festiwalu “Nutka Poliglotka “

W dniach 18-19 listopada w Warszawie odbył się XIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej “Nutka Poliglotka” 2017.

Jest nam bardzo miło donieść, że w konkursie, kategorii 7-9 lat jęz. angielski – I miejsce zajął 9-letni Antoni Marzec z Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie .
Antek otrzymał także nominację do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Rimini we Włoszech.
Antkowi gratulujemy umiejętności wokalnych oraz językowych i zapraszamy do obejrzenia jego występu na serwisie.

Czytaj więcej o Sukces na Festiwalu “Nutka Poliglotka “

Kickboxerzy w Węgrowie!

W dniach 10-11.11.2017r. w Węgrowie odbył się Puchar Polski kadetów i juniorów w w kickboxingu w formułach pointfighting i light contact. W imprezie udział wzięli zawodnicy Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie. W wyniku zaciętej rywalizacji kutnowscy fighterzy zajęli: Anna Justyńska, kadet starszy, w formule light contact, w kat. wagowej – 60 kg,II miejsce( w drodze […]

SUKCESY SEKCJI WOKALNYCH W ŁĘCZYCY

Jest nam bardzo miło donieść, że nasze zespoły wokalne, działające w MDK Kutno, mają kolejne sukcesy na swoim koncie!
Jesteśmy dumni z naszych młodych wokalistów, którzy w Otwartym Konkursie Wokalnym “Mikrofon dla każdego”, organizowanym przez Dom Kultury w Łęczycy, zajęli następujące miejsca w kategorii “zespoły wokalne”:

Zespół Abrakadabra I miejsce
Zespół Hokus Pokus III miejsce
Zespół Czary Mary wyróżnienie.

Po raz kolejny gratulujemy młodym artystom talentu, zapału i wielkiej pasji.

Czytaj więcej o SUKCESY SEKCJI WOKALNYCH W ŁĘCZYCY

Mistrzyni Polski w kickboxingu!

W dniach 26-28.05.2017r. w Mysiadle koło Piaseczna odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych i Starszych w kickboxingu w formule kick light.

W imprezie udział wzięli zawodnicy z Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie.

W wyniku stoczonych walk zawodnicy zdobyli 5 medali ( 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe) uzyskując następujące miejsca:

Nadia Czarnecka, kadet młodszy w kat. wagowej – 52 kg.- I miejsce i tytuł Mistrzyni Polski,

Anna Justyńska, kadet starszy w kat. wagowej – 60 kg. – II miejsce,

Weronika Stępniak, kadet młodszy w kat. wagowej – 37 kg. – II miejsce,

Zuzanna Winiecka, kadet starszy w kat. wagowej – 55 kg. – III miejsce,

Jakub Piotrowicz, kadet młodszy w kat. wagowej – 52 kg. – III miejsce,

Wiktor Gryglak, kadet starszy w kat. wagowej – 52 kg. – IX miejsce,

Oskar Ziębicki, kadet młodszy w kat. wagowej – 32 kg. -IX miejsce,

Filip Jaskuła, kadet starszy w kat wagowej – 52 kg. – X miejsce.

Nasi zawodnicy stoczyli bardzo zacięte i emocjonujące pojedynki uzyskując wysokie lokaty. W całej imprezie udział wzięło 212 zawodników z 51 klubów z całej Polski

Czytaj więcej o Mistrzyni Polski w kickboxingu!