Za nami pierwszy turnus letnich półkolonii z MDK

W zeszłym tygodniu mogliście na bieżąco śledzić na FB szybkie relacje z naszych półkolonijnych wojaży, a teraz czas na ogólne podsumowanie i większą fotorelację z pierwszego turnusu półkolonii MDK, który trwał od 24 do 28 czerwca.
Pierwszy tydzień półkolonii letnich z MDK w Kutnie upłynął pod znakiem prawdziwie wakacyjnych nastrojów i doskonałej pogody. W tym intensywnym tygodniu, 36. dzieci, biorących udział w zajęciach, nie tylko doskonale się bawiło i poznawało nowych przyjaciół, ale i eksplorowało różne atrakcyjne i ciekawe zakątki Polski. Podczas pierwszego tygodnia półkolonii odbyły się aż 3 wycieczki. Pierwsza, do Gorenia Dużego to wyprawa typowo przyrodnicza – przejazd kolejką zakończony został warsztatami ornitologicznymi, podczas których dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat życia ptaków. W środę uczestnicy półkolonii wybrali się do Torunia, gdzie mimo ekstremalnego upału wszystkim dopisywały doskonałe nastroje. W Toruniu dzieci odwiedziły interaktywny Dom Legend, gdzie same mogły stać się bohaterami legend toruńskich oraz Żywe Muzeum Piernika, gdzie po wesołym wykładzie na temat tradycji związanej z toruńskimi piernikami, same upiekły swoje tradycyjne pierniki, które następnie zabrały do domu. Z kolei w czwartek uczestnicy półkolonii odwiedzili kopalnię soli w Kłodawie. Wtorek i piątek upłynął pod znakiem zajęć stacjonarnych. We wtorek dzieci odwiedziły spółdzielnię Zorina w Kutnie, gdzie mogły zobaczyć jak powstaje ser, jogurt czy kefir oraz spróbować wszystkich tych mlecznych przysmaków. Na zakończenie dnia wszyscy wzięli udział w warsztatach „Wyprawa na księżyc” zorganizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką z filią w Kutnie. Podczas warsztatów uczestnicy poznali szczegóły pierwszej misji kosmicznej Apollo 11, wykonali własną rakietę kosmiczną oraz… pozostawili ślady swoich butów na księżycu. W piątek, na zakończenie pierwszego turnusu, uczestnicy półkolonii obejrzeli w kinie KDK film „Aladyn”, a po projekcji, na zakończenie tygodnia, zjedli wspólną, „pożegnalną” pizzę.
A tymczasem trwa drugi turnus półkolonii, na relację z którego zapraszamy już wkrótce:)